Kategorie
 
 
 
 
 
Vinařství Anton Uhnák
 
 
Vinařství Anton Uhnák - vína z Čajkova

Vinařství a vinohradnictví Anton Uhnák úspěšně navázalo na dlouhou rodinnou vinařskou tradici. První písemná zmínka rodu Uhnákovcov sahá do roku 1665 narozením Jakuba Uhnák (1665 - 1772) v Čajkove.

 

Od tohoto období je rod Uhnákovcov spjat s vinohradnictvím a vinařstvím v Tekovské regionu. V dnešní době firmu Anton Uhnák vede už 12. generace rodu - Ing. Anton Uhnák se svým otcem Antonem a švagrem Lubošem Kollárem.

 

Hrozny pěstují výhradně v Čajková, kde obhospodařují přibližně 5 hektarů vinic v honech sadů, Podhorie, Vinný Dolina a Deberča. Roční produkce je 40 000 litrů vína. Sortiment tvoří tradiční odrůdy jako Pesecká leánka (Feteasca regala), Veltlínské zelené, Ryzlink, Pinot blanc (Rulandské bílé), Frankovka ...

 

Při výrobě vína se ve vinařství Anton Uhnák snaží nechat vínům jejich přirozený charakter tím, že používají jen přirozené kvasinky, které se nacházejí v bobulích hroznů.


Zpracování a výroba vína probíhá pomocí moderních technologií, ale rádi experimentují při procesu kvašení. Jedinečný charakter a mineralitu vínům značky Uhnák dodává tufové a andezitové podloží pocházející ze sopečných vyvřelin Štiavnických vrchů.

 
 

Vinařství Anton Uhnák

Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze