Kategorie
 
 
 
 
 
Rybízové a jiné ovocné vína Pereg v naší nabídce:
 
 
Pereg - jedinečná chuť, jedinečný zážitek ...

 

Vinařství PeregoSpolečnost Perego svůj název nemá jen tak náhodou. Je to název, ze kterého dýchá historie a kořeny slovenského vína.

Kolem roku 1413 se začaly objevovat první zprávy o založení cechu vinařů ao ustanovení vinného úřadu v Malokarpatské oblasti. Ústřední postavou tohoto úřadu byl viniční rychtář Perego, takzvaný lesní rychtář. To proto, že vinice v té době byly mnohem hlouběji v lesních masivech Karpat jako dnes.

 

V Malokarpatská lesích o tom ještě dnes najdete důkazy. Jsou to Runy, tj spousty kamene, které povynášeli vinaři na meze svých pozemků. Proto byly vinice obklopeny těmito hradbami z kamene. Z tohoto i vznikl " vinohrad ". Každé vinařské město, kde se réva pěstoval a kde se vyrábělo víno, mělo svého Perego , který řídil práce ve vinicích. Byl současně, v našem pojetí, technologem, agrotechniky a vykonával i vinařské právo.

 

Po nástupu Marie Terezie na uherský trůn byla tato funkce pravomocně potvrzena císařským dvorem, protože Perego mimo jiné přibyla ještě jedna povinnost - odvod vína a daně z vína pro císařský dvůr. V té době naše vinohradnictví a vinařství stálo na vrcholu a slovenské a uherské vína se pili kromě bratislavských i budapešťských a vídeňských dvorech a slavili zde obrovský úspěch. Právě na tuto slavnou etapu navazuje i vinařství Perego .

 

Přejeme Vám příjemný nákup světoznámých ovocných vín značky Perego .

 

 

 

 
 

Rybízové a jiné ovocné vína Pereg v naší nabídce:

Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze